upadlosci-konsumenckie.pl


Dodano: 2019-07-21

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej

Problemy finansowe dotykają wielu ludzi w Polsce. Niekiedy ograniczają się jedynie do drobnych niedogodności wymagających ograniczenia wydatków, ale w niektórych przypadkach mogą doprowadzić do bankructwa.

Gdy dłużnik wie, że nie będzie w stanie uregulować należności, ma możliwość złożyć wniosek o upadłość, który rozpatruje sąd.

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej wiąże się z pewnymi niedogodnościami, ale stanowi jedyny sposób na poradzenie sobie z trudną sytuacją materialną.

Pozytywne rozpatrzenie wniosku prowadzi do wyznaczenia syndyka, którego zadaniem jest ocena majątku dłużnika (jeśli takowy posiada) i zlicytowanie go. Uzyskane pieniądze będą przekazane wierzycielom.

Warto zaznaczyć, że licytacja majątku nie dotyczy tych rzeczy, które są niezbędne do codziennego funkcjonowania czy pracy.

Osoby, które chcą dowiedzieć się więcej o poszczególnych etapach prowadzących do ogłoszenia upadłości konsumenckiej, mogą odwiedzić stronę internetową upadlosci-konsumenckie.pl.Zostaw KomentarzBrak komentarzy! Bądź pierwszy/a!

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Inne Okoliczne Firmy